Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز بیستم

 سیزدهم ژوئن ۲۰۰۶

از آنجا که تعداد قابل توجهی از ایرانیان در خارج از کشور زندگی می‌کنند، هزاران نفر از آنان به مسیح ایمان آورده‌‌اند و اجتماعاتِ مسیحی ایرانی در بسیاری از کشورهای اروپایی و نیز در امریکای شمالی و سایر مناطق تشکیل شده است.

برخی کشورها در بشارت به ایرانیان نقشی علی‌الخصوص مؤثر ایفا کرده‌اند و تقریباً بیست سال است که فعالیت‌های بسیار مثمرثمری از طریق ایماندارانِ ساکن این کشورها انجام شده است.

در برخی دیگر از کشورها، ایماندارانِ پراکنده چندان به کلیساهای محلیِ ایرانی دسترسی ندارند و بعلاوه، به علت عدم تسلط به زبانِ کشوری که در آن ساکنند، گاه در ایمان می‌لنگند. بااینحال دسترسی به ادبیات مسیحی و بویژه برنامه‌های ماهواره‌ای می‌تواند برای اینگونه ایمانداران بسیار مفید واقع شود.

در بسیاری از کشورها هر از گاه کنفرانس‌های مسیحی برپا می‌شود، و اینگونه کنفرانس‌ها در رشد ایمان افراد بسیار مفید و تعیین‌کننده بوده است.

بنابراین بیایید با توجه به آنچه گفته شد، دعا کنیم تا خدا کلیسای ایران در خارج از کشور را تقویت کند و رشد و گسترش دهد:

  • دعا کنید تا مسیحیانِ ایرانی خارج از کشور که تعدادشان پیوسته رو به افزایش است، بخوبی شبانی و شاگردسازی شوند. همچنین برای توزیع ادبیات مسیحی و نیز دروس مکاتبه‌ای و مجلات و نشریه‌های مسیحی دعا کنید تا باعث رشد ایمانِ مسیحیان شود.
  • برای رشد و توسعه جوامع مسیحی ایرانی که در بسیاری از کشورها پراکنده‌اند دعا کنید. خدا را برای وجود خادمین مسیحی ایرانی که در میان ایرانیانِ خارج از کشور خدمت می‌کنند شکر نمایید. برای این شبانان و رهبران و نیز برای اتحاد در کلیساهای ایرانی و در بین جوامع مختلف مسیحی در هر کشور، دعا کنید. برای کنفرانس‌ها مسیحی مختلفی که تابستان امسال برگزار خواهد شد نیز دعا کنید.
  • همچنین برای آندسته از خادمین مسیحی ایرانی دعا کنید که مشغول انجام سایر خدمات مسیحی در بین ایرانیان خارج از کشور هستند. برخی از این خادمین به ترجمه، و از جمله ترجمه کتابمقدس به فارسی و زبانهای محلی اشتغال دارند، برخی به تهیه ادبیات مسیحی مشغولند، و برخی نیز دست‌اندرکارِ تهیه برنامه‌های رادیویی یا تلوزیونی می‌باشند.
  • برای تعلیم و آموزش رهبران جدید دعا کنید. در برخی مناطق آموزشگاه‌های کتابمقدس به زبان فارسی دایر می‌باشد، و در برخی مناطق نیز افراد مشغول گذراندنِ دوره‌های آموزشیِ فشرده هستند. برای کسانی که در زمینه تعلیم و آموزشِ به این ایرانیان خدمت می‌کنند دعا کنید. همچنین دعا کنید تا همچنان که کلیسا رشد می‌کند، مسیحیان ایرانی بیشتری آماده باشند خداوند را در خود ایران خدمت نمایند.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login