Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز هفدهم

دهم ژوئن ۲۰۰۶

خدا را شکر برای نکات مثبت زیادی که می‌توان درمورد زندگی خانوادگی در ایران گفت.

تقریباً هر فرد ایرانی، در خانواده‌ای پرورش می‌یابد که تعداد زیادی از اعضای فامیل از جمله پدربزرگ و مادربزرگ، عمه و خاله، و پسرعموها و دخترخاله‌ها در کنار هم زندگی می‌کنند. مهمان‌نوازی ایرانیان زبانزد خاص و عام است، و اعضای فامیل و قوم و خویش‌ها معمولاً مقدار زیادی از وقت خود را در جشن‌ها و مهمانی‌های خانوادگی سپری می‌کنند. پیک‌نیک‌های خانوادگی نیز یکی دیگر از تفریحات مورد علاقه ایرانیان است.

بااینحال، خانواده‌ها در ایران نیز همچون بسیاری دیگر از جوامع، با مشکلات و سختی‌های فراوانی روبرو هستند. قریب به یک میلیون نفر، از جمله تعداد زیادی پسربچه‌، در جریان جنگ بین ایران و عراق (۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸) جان خود را از دست دادند، و در نتیجه تعداد قابل توجهی از خانواده‌ها در ایران عزیزی را از دست داده‌اند. چنین خانواده‌هایی هنوز هم داغدارند.

بسیاری از ازدواج‌ها نیز در ایران در حال فروپاشی است. طلاق مدام رو به افزایش است، و میزان آن به ۸ درصد رسیده است. بااینحال، بسیاری از زوج‌ها ازدواج موفقی ندارند و به‌اصطلاح صرفاً "می‌سوزند و می‌سازند". پس از طلاق، سرپرستی کودکان مطابق قوانین اسلامی به پدر سپرده می‌شود، و به همین دلیل بسیاری از زنان به ناچار به زندگی مشترک ادامه می‌دهند تا از فرزندان‌ خود جدا نشوند.

گذشته از این، بسیاری از پدرها مجبورند برای تأمین مایحتاج زندگی در چندین محل کار کنند، و از این رو چندان در خانه نیستند و این امر مشکلات خانوادگی متعددی را باعث گردیده است.

اما خبر خوش این است که خانواده‌های زیادی بطور گروهی در ایران به مسیح ایمان می‌آورند. اگرچه برای برخی از مسیحیانِ نوایمان هنوز بسیار مشکل است که به خانواده‌های خود بگویند مسیحی شده‌اند، اما بسیاری از آنها با نزدیکان خود درمورد محبت مسیح صحبت کرده‌اند. در برخی موارد، بسیاری از اعضای خانواده‌های دور و نزدیک آنها نیز به مسیح ایمان آورده‌اند و امروزه یکی از طرق اصلی گسترش پیام انجیل در ایران، روابط خانوادگی است.

بنابراین امروز می‌خواهیم برای خانواده‌ها در ایران دعا کنیم:

  • دعا کنید تا پیام انجیل کماکان از طریق اعضای خانواده گسترش یابد. همچنین دعا کنید تا مسیحیان نوایمان پیام مسیح را با شجاعت و در کمال فروتنی و محبت با خانواده‌های خود در میان بگذارند.
  • بطور خاص برای کسانی که تنها فرد مسیحی در خانواده هستند دعا کنید. دعا کنید تا پیام انجیل از طریق زندگی آنها بر اطرافیان‌شان بتابد، و اعضای فامیل به تحولی که مسیح در زندگی ایجاد کرده است پی ببرند. همچنین دعا کنید تا خداوند به این مسیحیان نوایمان حکمت عطا کند تا بتوانند در صورت ایجاد فرصت مناسب، با وفاداری با خانواده‌های‌شان درمورد ایمان مسیحی خود صحبت کنند.
  • برای زندگی خانوادگی و زناشویی در ایران دعا کنید. دعا کنید تا محبت مسیح بر خانواده‌های از هم گسسته بتابد، و شفا و احیا را به ارمغان آورد.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login