Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز سی و سوم

 بیست و ششم ژوئن ۲۰۰۶

"من ۲۲ ساله هستم، و همیشه برنامه‌های ماهواره‌ای شما را تماشا می‌کنم. عاجزانه از شما تقاضا دارم مرا راهنمایی کنید و بگویید چطور می‌توانم مسیحی شوم و مابقی عمرم را در آرامش و قدوسیت سپری کنم و از شک و تردید رها گردم."

برنامه‌های تلویزیونی مسیحی در سالیان اخیر یکی از مهمترین و مؤثرترین راه‌های رساندن پیام انجیل به تعداد کثیری از ایرانیان بوده است. بشقاب‌های ماهواره‌ای در ایران بسیار پرطرفدار است، و با وجود اینکه دولت استفاده از چنین بشقاب‌هایی را ممنوع کرده است، تخمین زده می‌شود که ۳۰ میلیون نفر در ایران به تماشای برنامه‌های ماهواره‌ای می‌نشینند.

در خلال چند سال اخیر، چندین مؤسسه مسیحی برای رساندن پیام مسیح به این ایرانیان، دست به دست هم داده و به تهیه و پخشِ برنامه‌های تلویزیونیِ مسیحی از طریق ماهواره مبادرت ورزیده‌اند. اکنون که چنین برنامه‌هایی بطور ۲۴ ساعته به داخل ایران پخش می‌شود، بسیاری از ایرانیان قادرند در خلوت خانه‌های‌شان درمورد ایمان مسیحی اطلاعات کسب کنند، و در نتیجه هزاران نفر تصمیم گرفته‌اند پیرو مسیح شوند. هر ماه صدها نفر از طریق تلفن و ایمیل با دفاتر این برنامه‌های ماهواره‌ای تماس می‌گیرند و سئوالات خود را مطرح می‌کنند یا کتابمقدس و سایر ادبیات مسیحی درخواست می‌نمایند. بسیاری نیز صرفاً از این رو دست به قلم می‌برند که می‌خواهند شادیِ یافتنِ خداوندِ زندگی‌شان را از طریق نامه در میان بگذارند، مانند خانم جوانی که چنین نوشته است:

"من و خواهرم پس از مشاهده برنامه‌های شما، به مسیحیت علاقمند شدیم. در نتیجه درمورد تعالیم مسیح تحقیق کردیم. من خبر خوبی دارم...من و خواهرم هر دو به مسیح ایمان آورده‌ایم و از پرستش او لذت می‌بریم."

برای بسیاری از ایمانداران، برنامه‌های تلویزیونی مسیحی تنها منبعِ تعلیم و تشویق در زندگیِ ایمانی‌شان است، و اغلب کلیساهای خانگی گردِ تلویزیون جمع می‌شوند. این برنامه‌های تلویزیونی شامل موعظه، تعلیم کتابمقدس، برنامه‌های بشارتی، بحث و تبادل نظر، تربیت رهبران، برنامه‌های پرستشی و ویدئوهای موسیقی روحانی، برنامه‌های مخصوص جوانان و کودکان، و نیز برنامه‌هایی که از زبان‌های دیگر به فارسی دوبله شده است می‌باشد. با این وجود، هنوز نیاز فراوانی به تهیه برنامه‌های بیشتری وجود دارد که بتواند با قلب مردم صحبت کند و آنان را در ایمان مسیحی تقویت و دلگرم نماید.

بنابراین بیایید امروز در دعا از خدا بخواهیم که از برنامه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای بطرزی روزافزون جهت هدایت مردم ایران بسوی مسیح استفاده نماید:

  • برای تمام کسانی که دست‌اندر کارِ تهیه برنامه‌های تلویزیونی برای ایران هستند دعا کنید. دعا کنید تا با قدرتِ روح‌القدس به نوشتن، تهیه، کارگردانی و ویرایش این برنامه‌ها بپردازند. همچنین دعا کنید تا تحت هدایت روح‌القدس به مسائل و موضوعاتی بپردازند که برای مردم ایران مفید و آموزنده است و آنان را بسوی شناخت حقیقت راهنمایی می‌کند. بویژه دعا کنید تا خداوند کسانی را برانگیزد که بتوانند برنامه‌های مفید و ارزنده بیشتری برای مردم تشنه ایران تهیه نمایند.
  • برای خانواده‌ها و کلیساهای خانگی که بطور مرتب گرد هم می‌آیند تا خداوند را بپرستند و از این برنامه‌های تلویزیونیِ مسیحی مطلب بیاموزند، دعا کنید. دعا کنید تا این برنامه‌ها باعث تقویت ایمان‌شان باشد و در کلام خدا رشد کرده، دیگران را نیز بسوی شناخت مسیح و نجات جاودان هدایت کنند. همچنین برای ایماندارانی دعا کنید که در مناطق دورافتاده زندگی می‌کنند و تنها مشارکت روحانی‌شان از طریق تلویزیون است. دعا کنید تا بتوانند در آینده‌ای نزدیک با مسیحیانی از شهر خود تماس ایجاد کنند و با آنان مشارکت داشته باشند.
  • برای کسانی که در مناطق روستایی و دورافتاده ایران زندگی می‌کنند و به بشقاب‌های ماهواره‌ای دسترسی دارند دعا کنید تا بطور اتفاقی موفق به دریافت کانال‌های مسیحی شوند و از این طریق با محبت مسیح آشنا گردند. دعا کنید تا پیام انجیل از طریق این برنامه‌های ماهواره‌ای در داخل منازلِ مردم روستاها و شهرستان‌هایی که تابحال هیچگاه درباره مسیح نشنیده‌اند، موعظه شود. همچنین دعا کنید تا کوشش‌هایی که جهتِ مسدود کردن یا پارازیت انداختن بر این برنامه‌ها در جریان است، ناکام بماند.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login