Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز سی‌ و هفتم

 سی‌ ژوئن ۲۰۰۶

"عیسی در همه شهرها و روستاها گشته، در کنیسه‌های آنها تعلیم می‌داد و بشارت پادشاهی را اعلام می‌کرد و هر درد و بیماری را شفا می‌بخشید." متی ۹: ۳۵

با وجود روند بیسابقه شهرنشینی، هنوز ۳۸ درصد از جمعیتِ ۷۰ میلیون نفری ایران در ۶۸ هزار روستای موجود در این کشور زندگی می‌کنند. برخی از این روستاها بیشتر به مناطق زاغه‌نشین می‌مانند، اما برخی دیگر روستاهایی بزرگ با جمعیتی قریب به ۵ هزار نفر می‌باشند.

این روستاها ممکن است در نگاه جهانگردان مناظر باصفایی باشند با طبیعتی حیرت‌انگیز. شبانان بر دامنه کوه‌ها گوسفندان خود را می‌چرانند، پیرمردها در خیابان نشسته و به کفاشی یا ساخت صنایع دستی مشغولند، و گروهی از کودکان محصل با یونیفرم ساده مدرسه قدم‌زنان در حال بازگشت به خانه‌اند.

اما در پسِ این آرامشِ ظاهری، مشکلات دردناکی نهفته است. اکثر این روستاها با فقر، بیکاری، و کمبود امکاناتِ بهداشتی مواجه‌اند. شاه ایران در دهه ۱۹۶۰ زمینهای زیادی به روستائیان داد، اما از آنجا که کشاورزان اکثراً دارای زمینهای کوچکی بودند و توان رقابت با زمینداران بزرگ را نداشتند، این امر تنها باعث شد بیشتر از لحاظ مالی در تنگنا قرار گیرند. سپس با آغاز روند شهرسازی و شکوفاییِ صنعت تولید در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰، تعداد زیادی از جوانان در جستجوی کار راهی‌ِ شهرهای بزرگ شدند و بدین ترتیب سیل مهاجرت از روستاها بسوی شهرها آغاز شد. اگرچه هم آیت‌الله خمینی و هم در حال حاضر آقای احمدی‌نژاد وعده داده‌اند که روستاهای ایران را آباد خواهند کرد و رونق خواهند بخشید، در عمل چندان بهبودی در وضع مردم ایجاد نشده است.

بنابراین اگرچه هنوز تعداد زیادی از مردم در روستاها زندگی می‌کنند، اکثر آنها افرادی سالخورده هستند و اغلب کسی را ندارند که از آنها مراقبت کند. اگر جوانانی در روستاها یافت شوند، اکثراً بیکار هستند و بسیاری از آنها برای گریز از یکنواختیِ زندگی به هروئین و تریاک متوسل شده‌اند زیرا تفریح دیگری ندارند.

روستاهای ایران پر است از افراد آسیب‌پذیر – درست همان کسانی که عیسی هنگامی که از روستایی به روستای دیگر می‌رفت در جستجوی‌شان بود و می‌خواست یاری‌شان دهد. بسیاری از این روستائیان هیچگاه در عمر خود درمورد عیسی مسیح نشنیده‌اند. هزاران نفر از آنان نه به اینترنت دسترسی دارند و نه به بشقاب‌های ماهواره‌ای، و تنها در صورتی پیام انجیل را خواهند شنید که کسی به نزد آنها برود و درمورد عیسی مسیح با آنان صحبت کند. بنابراین بیایید امروز به‌اتفاق برای روستائیان ایران شفاعت کنیم:

  • دعا کنید تا خداوند خادمینی را برانگیزانَد که همچون استاد خود، به روستاها رفته، پیام انجیل را به مردم موعظه کنند. دعا کنید تا بتوانند بطور عملی به روستائیانِ دردمند کمک کنند.
  • برای جوانانی که روستاهای‌شان را ترک کرده، برای یافتن کار به شهرها رفته‌اند دعا کنید. دعا کنید تا در شهرها پیام انجیل را شنیده، به روستاهای خود بازگردند و خود در آنجا به موعظه بپردازند.
  • دعا کنید تا نور انجیل، هر گونه خرافاتی را که در مناطق روستایی در دل مردم ریشه دوانده است و بر زندگی‌های‌شان حاکم بوده، آنان را در تاریکی نگاه داشته است، ریشه‌کن سازد. دعا کنید تا ترس و اضطراب جای خود را به شادی و آزادی در خداوند دهد.
  • بویژه برای ملایان و رؤسای روستاها دعا کنید زیرا از نفوذ فراوانی برخوردارند. دعا کنید تا نورِ جلالِ مسیح را ببینند و روستاهای بسیاری به مسیح ایمان آورند.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login