Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز سی‌ و ششم

 بیست و نهم ژوئن ۲۰۰۶

"پس نشرِ کلام خدا ادامه یافت و شمار شاگردان در اورشلیم به سرعت فزونی گرفت، و جمعی کثیر از کاهنان نیز مطیعِ ایمان شدند." اعمال رسولان ۶: ۷

در حدود ۲۰۰ هزار آخوند یا روحانیِ مسلمان در بیش از ۵۰ هزار مسجد و حوزه علمیه در ایران مشغول کارند. نمازهای جمعه را رهبری می‌کنند، وعظ می‌کنند، به مراسم عروسی و کفن و دفن مشروعیت می‌بخشند، و در مدارس اسلامی و مؤسسات خیریه نیز بسیار فعال‌اند. خلاصه آنکه روحانیون مسلمان در شهرها و بویژه در شهرستان‌ها و روستاهای ایران دارای نفوذ خارق‌العاده‌ای هستند.

از آنجا که بسیاری از مناصب دولتی در ایران در دستِ آخوندهاست، برخی از آنان به انگیزه کسب قدرت سیاسی کار می‌کنند. اما نباید فراموش کنیم که هزاران نفر از این روحانیون مسلمان هرگز پیام انجیل را نشنیده‌اند و صادقانه به مذهبی که از کوچکی با آن بزرگ شده‌اند، معتقدند. بسیاری از آنها مشتاقانه در پیِ خشنود ساختنِ خدا هستند، و مطابق آنچه مذهب‌شان به آنها می‌گوید، می‌کوشند اعمال نیک‌شان بر اعمال بدشان بچربَد.

بسیاری از این آخوندها می‌توانند "مطیع ایمان" شوند. آنان نیز همچون مذهبیونِ روزگارِ پولس، "برای خدا غیرت دارند، اما غیرت‌شان مبتنی بر معرفت نیست". بنابراین امروز می‌خواهیم با جد و جهد برای‌شان دعا کنیم تا با "عدالتی که از طرف خداست" آشنا شوند و دست از کوشش برای استقرار عدالتی که خود وضع کرده‌اند، بردارند. این افراد نیز با واقعیتِ گریزناپذیرِ مرگ مواجه‌اند، و اطمینانِ آمرزش گناه را ندارند.

در همان حال که با محبت برای این موضوع به دعا مشغولید، بیاد داشته باشید که شما احتمالاً جزو یکی از بزرگترین گروه‌هایی هستید که تابحال برای روحانیون مسلمان در ایران دعا کرده‌اند. بنابراین بیایید منتظر باشیم در زندگی روحانیون مسلمان ایران و بیشمار افرادی که از آنان پیروی می‌کنند، معجزات و تغییر و تحولات بزرگی رخ دهد.

خداوندا، یکصدا چنین دعا می‌کنیم:

  • دعا کنید تا روحانیون مسلمان در ایران خبر خوش انجیل را بشنوند. دعا کنیم کلام خدا به نوعی بدست‌شان برسد و از طریق اینترنت و ماهواره یا برنامه‌های رادیویی مسیحی با پیام انجیل آشنا شوند. دعا کنیم با شنیدنِ شهادت زندگیِ مسیحیان، به فکر فرو روند و قلب‌شان را تسلیم مسیح سازند. بیایید از روح‌القدس بخواهیم که از طریق خواب و رؤیا با آنان سخن گوید.
  • دعا کنید تا تعداد کثیری از روحانیون مسلمان و خانواده‌های‌شان مطیع ایمان شوند. دعا کنید تا روح‌القدس آنان را نسبت به گناه ملزم سازد، پسرِ خدا بودنِ عیسی را بر آنان آشکار نماید، و این فیض را به آنان عطا فرماید که توبه کنند و اقرار نمایند که عیسی خداوند و نجات‌دهنده است. دعا کنید تا خوشی و آرامش خدا در آنان ساکن شود، و نیازهای‌شان برآورده گردد.
  • برای ۲۳ هزار مرد و زن جوانی که در حوزه‌های علمیه شهرهای مختلف ایران به تحصیل علوم اسلامی مشغولند دعا کنید. دعا کنید تا در خلال تحصیل، با آزادی‌ای که در شناختِ حقیقتِ مسیح یافت می‌شود آشنا گردند.
  • باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login