Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز اول

۲۵ مِی ۲۰۰۶

به اولین روز از برنامه "دعا برای ایران" خوش آمدید! شما یکی از هزاران و بلکه میلیون‌ها نفر مسیحی در سراسر دنیا هستید که در این برهه حساس از تاریخ ایران، نزد خدا برای این کشور دست به دعا برداشته و روزه گرفته‌اند.

در دانیال ۶: ۲۶ – ۲۸، داریوش پادشاه ایران چنین می‌گوید: "از حضور من فرمانی صادر شده است که در هر سلطنتی از ممالک من، مردمان به حضور خدای دانیال لرزان و ترسان باشند، زیرا او خدای حیّ و تا ابدالآباد قیّوم است...اوست که نجات می‌دهد و می‌رهاند و آیات و عجایب ظاهر می‌سازد...اوست که دانیال را از چنگ شیران رهایی داده است."

روزگاری رهبرانی خداترس بر ایران حکومت می‌کردند. کوروش کبیر پادشاه ایران اولین بیانیه حقوق بشر را تدوین کرد، و در کتاب اشعیا از او بعنوان "مسح‌شده خدا" و "شبانِ برگزیده خدا" یاد شده است. داریوش پادشاه نیز زمانی چنین دعا کرد: "خدایا، سرزمینِ مرا از خصم و خشکسالی و خطا محفوظ بدار!"

اما امروزه ایران برخلاف زمان کتابمقدس، نه در غرب و نه در شرق هیچ دوست واقعی ندارد. ایران ممکن است بخاطر سیاست‌‌های هسته‌ای خود بزودی با جنگ و ویرانی روبرو شود. مردم ایران نیز که زمانی ملتی مرفّه و مترقّی بودند، امروزه با مشکلات مختلف دست به گریبانند. درصد معتادین به مواد مخدر در ایران بیش از هر کشور دیگرِ دنیاست، و بر اساس گزارشی که در ماه نوامبر سال ۲۰۰۵ رسماً از سوی دولت ایران منتشر شد، ۲۱ درصد از مردم دچار افسردگی هستند. بیکاری، فقر و فحشا مدام رو به افزایش است، و فریب و نیرنگ در بین تمام اقشار جامعه رخنه کرده است.

ما می‌خواهیم در چهل روز آینده برای ایران شفاعت کنیم، و از خداوند بخواهیم این کشور را مورد فیض و رحمت خود قرار دهد. در این مدت بیاد خواهیم آورد که خدا براستی سرزمین ایران و جمعیتِ ۷۰ میلیونیِ آن را دوست دارد. ما همه روزه موضوعات دعای ویژه‌ای برای‌تان خواهیم فرستاد که در رابطه با مسائل مربوط به مردم ایران یا کلیسا در این کشور است.

اما امروز می‌خواهیم برنامه دعا و روزه خود را با شفاعتی کلی نزد خداوند برای ایران آغاز کنیم. بنابراین شما نیز با دیگر مسیحیانِ جهان متحد شده، امروز برای این موارد دعا کنید:

  • دعا کنید تا خدا به فریاد مظلومان و ناله رنج‌دیدگان گوش دهد، و بی‌عدالتیِ گسترده و تهدیداتِ خدانشناسان را ببیند.
  • دعا کنید تا خدا محضِ رحمت خود از این سرزمینِ باستانی تفقّد بعمل آورد، و زخمهای این ملت را التیام بخشیده، حقیقتِ خود را به مردم این سرزمین بشناسانَد و قلبهای آنان را از بیخ و بُن دگرگون سازد. بیایید دعا کنیم و ملتمسانه از خدا بخواهیم محض فیض و محبت خود، بیداریِ روحانیِ عظیمی در میان مردم این کشور بوجود آورَد.
  • دعا کنیم تا رهبران عادل و صالحی برانگیزانَد که از خدای دانیال بترسند و او را حرمت نهند، و برای تقدسِ حیات انسان و آزادیِ نوع بشر نیز ارزش و احترام قائل شوند.

شما را تشویق می‌کنیم که بهنگام دعا، از تصاویرِ چند دقیقه‌ای این وب‌سایت نیز دیدن فرمایید. این تصاویر مربوط به ایران و نیز سرودهای روحانی فارسی به شما کمک خواهد کرد تا بهتر برای ایران نزد خدا شفاعت کنید.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login