Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز هشتم

اول ژوئن ۲۰۰۶

امروز می‌خواهیم برای قشر عظیم دانشجو در ایران دعا کنیم – مردان و زنانی که بزودی آیندۀ ایران را رقم خواهند زد. در حال حاضر قریب به دو میلیون دانشجوی ایرانی در بیش از ۱۰۰ دانشگاهِ کشور مشغول تحصیل هستند، که بیش از نیمی از آنان را زنان تشکیل می‌دهند.

در ماه جولای سال ۱۹۹۹، جمع کثیری از دانشجویان علیه دولت دست به تظاهرات اعتراض‌آمیز زدند. در جریانِ سرکوبیِ این تظاهرات توسط مقامات دولتی، حداقل پنج دانشجو کشته و بسیاری زخمی یا زندانی شدند. از آن زمان تاکنون، هر از گاه بین دانشجویان و مقامات دولتی برخوردهایی بوجود آمده است.

دقیقاً یک هفته پیش، بیش از ۲۰۰۰ دانشجو در اعتراض به اخراج ۵ استاد و ۱۸ دانشجو، در دانشگاه تهران و دانشکده حقوق و علوم سیاسی به تظاهرات پرداختند. تظاهرکنندگان نسبت به ورود نیروهای پلیس به داخل محوطه دانشگاه اعتراض کردند، و شعارهای سیاسی‌ای نیز از قبیل "بجای فلسطین به فکر ما باشید" و "ما انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم" شنیده می‌شد.

دانشجویان ایرانی در تمام عمر خود جز حکومت اسلامی چیزی ندیده‌اند، و حال اکثر آنها خواهانِ آزادی هستند. بزرگترین نگرانی آنها این است که نظام سیاسی – مذهبیِ ایران و وضع نابسامان اقتصادی باعث شود که نتوانند از زندگی مناسبی برخوردار باشند. به همین جهت، اکثر دانشجویان درمورد آینده زندگی خود امیدوار نیستند و تشنۀ تغییر و تحول‌اند.

بنابراین بیایید امروز با هم متحد شده، برای دانشجویان ایران دعا کنیم:

  • دعا کنید تا اعتراضاتِ دانشجویی اخیر تلفاتی در پِی نداشته باشد. برای مأموران پلیسی که مسئولِ نظارت بر محوطه دانشگاه تهران هستند دعا کنید تا در برخورد با دانشجویان از توسل به زور و خشونت اجتناب کنند.
  • دعا کنید تا خداوند خود را بر دانشجویان آشکار سازد و امیدی را که تنها در عیسی مسیح یافت می‌شود بر آنان مکشوف نماید. برای بیداری روحانی در بین دانشجویان دعا کنید. همچنین دعا کنید تا خداوند بطرزی فوق‌طبیعی رهبرانی را که نقشی کلیدی برعهده خواهند داشت از بین قشر دانشجو برانگیزانَد.
  • دعا کنید تا دانشجویانی که تشنۀ آزادی‌های بیشتر هستند، به نیاز مردم برای آزادی مذهبی نیز بیاندیشند. همچنین دعا کنید تا آنان آزادیِ درونی را که در عیسی مسیح یافت می‌شود تجربه نمایند.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login