Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز نهم

 دوم ژوئن ۲۰۰۶

"و چون انبوه جماعتها را دید، دلش بر حال آنان بسوخت زیرا همچون گوسفندانی بی‌شبان، پریشان‌حال و درمانده بودند. پس به شاگردانش گفت: محصول فراوان است اما کارگر اندک. پس، از مالکِ محصول بخواهید کارگران برای دروِ محصول خود بفرستد." متی ۹: ۳۶ – ۳۸

این سخنان عیسی کاملاً درمورد ایرانِ امروز صادق است. ایران چون کشتزارِ وسیع و آماده‌ای است که میلیون‌ها نفر در آن تشنه و گرسنۀ حقیقت هستند. اما برای دروی این محصول، کارگر به اندازۀ کافی وجود ندارد.

خدا در گذشته کسانی چون دانیال، استر، مردخای و نحمیا را برانگیخت تا او را در ایران خدمت کنند. در سالیان اخیر نیز کلیسای ایران شاهد رهبران نمونه‌ای بوده است که جان خود را در راه ایمان‌شان فدا کرده‌اند. بنابراین بیایید امروز دعا کنیم تا خداوند افراد بیشتری را مانند این عزیزان بفرستد، تا خدا را با شجاعت و صداقت خدمت نمایند.

اگرچه رهبران کلیسای ایران در این مورد هم‌عقیده‌اند که یکی از بزرگترین نیازهای کلیسای ایران پرورش خادمینی است که بتوانند رهبران آینده کلیسا باشند، جای بسی دلگرمی است که می‌بینیم بسیاری از ایمانداران جوان مشتاق انجام خدمات مسیحی هستند و می‌خواهند خود را برای این امر آماده کنند. بااینحال کلیسا رسماً اجازه تعلیم خادم را ندارد، و اگرچه برنامه‌هایی جهت تعلیم خادم در خارج از کشور وجود دارد، هنوز در این زمینه نیاز فراوان است.

بنابراین بیایید برای این موضوع نزد خداوند دعا کنیم:

  • دعا کنید تا افراد زیادی دعوت مسیح مبنی بر خدمت در ایران را بشنوند و بدان لبیک گویند. دعا کنید تا این فرصت را داشته باشند که بتوانند بطور صحیح شاگردسازی شوند و برای خدمت آموزش ببینند.
  • برای تمام کسانی که در حال حاضر جهت خدمت در بین ایرانیان آموزش می‌بینند دعا کنید. دعا کنید تا عمیقاً در خداوند ریشه بدوانند و بتوانند بطور مؤثر او را در جوامع خود خدمت نمایند. همچنین دعا کنید تا شخصیتی مانند مسیح داشته باشند و با روحیه‌ای خدمتگزار ایمانداران را رهبری نمایند. دعا کنید که همواره در دعوت خود ثابت‌قدم باشند و خدا را وفادارانه خدمت کنند.
  • دعا کنید تا خداوند تمام برنامه‌هایی را که در حال حاضر به منظور تعلیم و آماده‌سازیِ خادمین ایرانی در جریان است، برکت دهد. همچنین دعا کنید تا دولت اجازه دهد کلیسای ایران رسماً به تعلیم خادم بپردازد.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login