Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز بیست و یکم

 چهاردهم ژوئن ۲۰۰۶

"آیا دل من به جهتِ آن شهر بزرگ نسوزد؟" یونس ۴: ۱۱

تهران شهری فراموش‌شده نیست. درست همانطور که خدا به فکر شهر نینوا بود، به فکر تهران نیز هست.

تهران با جمعیتی بیش از ۱۲ میلیون، یکی از بزرگترین پایتخت‌های دنیاست. این شهر پهناور در دامنه‌ سلسله کوه‌های زیبای البرز واقع است، و ساکنانش خونگرم و مهمان‌نوازند.

در تهران موزه‌ها و مراکز هنری و فرهنگیِ متعددی وجود دارد. همچنین در این شهر یک بازار تاریخی و نیز دانشگاه‌های بزرگ و معتبری وجود دارد که در حیاتِ اجتماعی-سیاسیِ مردم ایران نقش بسیار مهمی ایفا کرده‌اند. تهران شهری صنعتی نیز هست، با بزرگراه‌هایی عظیم و ساختمان‌های بلندی که در سراسر شهر خودنمایی می‌کنند. جرثقیل‌های عظیم‌الجثه‌ای نیز که در گوشه و کنار شهر به چشم می‌خورد حاکی از آن است که روندِ توسعه تهران به این زودی‌ها پایان نخواهد یافت.

و بااینحال این شهر پرهیاهو با مشکلات متعددی دست به گریبان است. اکثر ساکنین تهران در شرایط اقتصادی بسیار بدی زندگی می‌کنند. قوانین خشک و سختگیرانه اسلامی باعث شده است مردم سخت تحت فشار باشند، و اکثر مردم یا از دین و مذهب گریزانند و یا به مذهبی بودن تظاهر می‌کنند. بسیاری از مردم نومید و سرخورده‌اند، و آماده‌اند سایر عقاید و نظرات را امتحان کنند.

تهران یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان نیز هست و لایه‌ای سیاه از دود تقریباً همیشه بر فراز شهر سایه افکنده است. این آلودگی هوا باعث شده است بیماری‌های قلبی و تنفسی به طرزی چشمگیر افزایش یابد، و در برخی از روزها دولت به افراد سالخورده توصیه می‌کند به علت آلودگی هوا از منزل خارج نشوند. از جمله مشکلات دیگر مربوط به رشد سریع جمعیت در تهران می‌توان به میزان بالای بیکاری و کمبود مسکن اشاره کرد، که به بروز معضلات اجتماعی چون اعتیاد به مواد مخدر، جرم و جنایت و فحشا منجر شده است.

بنابراین تهران سخت نیازمند دعای ما است:

  • دعا کنید تا کلیساهایی که در شهر تهران فعالند، روحِ مرده شهر را با گرمای حیاتِ مسیح تازه سازند و هوای سیاه و آلوده تهران را با ایمان، امید و محبتِ مسیحی روشن نمایند.
  • دعا کنید تا خدایی که دنیا را زیبا آفرید، با جاری کردنِ فیض خود بر تهران، این شهر را مورد لطف خود قرار دهد. دعا کنید تا ابر سیاهی که بر فراز این شهر است، چه ابر دودی و چه ابر روحانی، از این شهر کنار رود.
  • برای کسانی که در جستجوی سایر عقاید هستند دعا کنید. مردم تهران همواره نسبت به دیگر آراء و عقاید آمادگی پذیرش بیشتری داشته‌اند، و بسیاری امیدِ خود را در برنامه‌های ماهواره‌ای و اینترنت می‌جویند. دعا کنید تا اینگونه افراد با مسیح آشنا شوند، و تغییر و تحولی را که تنها مسیح می‌تواند در زندگی‌شان ایجاد کند تجربه نمایند.
  • دعا کنید تا مردم تهران حقیت را بشناسند و آزاد شوند. همچنین دعا کنید تا در اوجِ مشکلات روزمره خود، آرامش خداوند را حس کنند.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login