Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز چهلم

سوم جولای ۲۰۰۶

پیش از هر چیز، می‌خواهیم از اینکه در این برنامه چهل روز دعا و روزه برای ایران شرکت فرمودید، صمیمانه از شما تشکر کنیم. ما از این همه محبت و دعاهای پشتیبانی که شما در این مدت نثار ایرانیان کرده‌اید، براستی شگفت‌زده شده‌ایم. ایمان داریم که دعاهای شما و هزاران نفر دیگری که چون شما در این مدت برای ایران دست به دعا برداشته‌اند شنیده شده، و خداوند جواب خواهد داد. مطمئن باشید که آنچه از وقت گرانبهای خود در این راه سرمایه‌گذاری کرده‌اید، بر ایران تأثیری ماندگار بر جای خواهد نهاد – تأثیری که در توصیف نمی‌گنجد. باز هم از شما بینهایت سپاسگزاریم.

اگرچه این برنامه چهل روزه در اینجا پایان می‌یابد، دعا و امید ما این است که ایران همچنان در قلب شما جایگاهی ویژه داشته باشد و کماکان به دعا برای ملت ایران ادامه دهید. وب‌سایتِ "دعا برای ایران" (prayforiran.com) و این چهل موضوع دعا کماکان بعنوان منبعی جهت استفاده شما و دیگر عزیزان موجود خواهد بود.

خواهش ما این است که اگر برای کلیسای ایرانی پیامی تشویق‌آمیز دارید، آن را از طریق پست الکترونیکی (ایمیل) با ما در میان بگذارید. همچنین خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با این برنامه دعا با ما در میان نهید تا آنها را به مسیحیان ایرانی منتقل نماییم. لطفاً بهنگام تماس، اسم کوچک، و نام شهر و کشورتان را در ایمیل قید فرمایید. می‌توانید به همین ایمیل پاسخ دهید، یا به آدرسِ support@prayforiran.org برای ما ایمیل بفرستید.

نکته آخر اینکه بسیاری از شما با ما تماس گرفته و درخواست کرده‌اید که تازه‌ترین موضوعات دعا و جواب‌های‌‌ دعا در رابطه با ایران را برای‌تان ارسال نماییم، و از این رو هر از گاه برای شما ایمیل خواهیم فرستاد. اگر می‌خواهید اسم شما را از این فهرست حذف کنیم، لطفاً به ما اطلاع دهید.

فیض و آرامش و سلامتی به فراوانی بر شما باد.

دعا برای ایران


"پس توبه کنید و بسوی خدا بازگردید تا گناهان‌تان پاک شود و ایام استراحت از حضور خداوند برای‌تان فرارسد، و تا خدا، عیسی، یعنی همان مسیح را که از پیش برای شما مقرر شده بود، بفرستد." اعمال ۳: ۱۹ – ۲۰

در این آخرین روز، می‌خواهیم بر زانوان خود نزد خدای زنده فریاد برآورده، خواهانِ بیداری روحانی در سراسر ایران شویم.

در خلال چهل روز گذشته، خدا را بخاطر بسیاری از برکاتی که ایران از آن برخوردار است شکر کرده‌ایم. اما همچنین از خداوندِ رحمت خواسته‌ایم تا بر ملتِ رنجدیده ایران رحم کند.

پُرواضح است که ایران به یک دگرگونی روحانی، و به بیداری و احیای عمیق نیاز دارد. برای آنکه چنین اتفاقی در ایران رخ دهد، مردم ایران باید بجای آنکه محکوم شوند، عمیقاً نسبت به گناه ملزم گردند و خود را در پیشگاه خدای رحیم و قادرمطلق فروتن کرده، توبه کنند. تنها در آنصورت است که احیا خواهند شد و طراوت و تازگیِ خویش بازخواهند یافت.

آه ای خدای زنده که رحیم و قادری، سخن گفتی و عالم هستی بوجود آمد، ای خدایی که می‌خواهی همگان نجات یابند، و به دعای عادلان جواب می‌دهی، دعای ما را بشنو:

  • دعا می‌کنیم که خبر خوشِ انجیل در سراسر سرزمین ایران منتشر شود، و هر کس این فرصت را داشته باشد که درمورد کار مسیح بر صلیب، مرگ و قیامِ او، و خبر خوشِ نجات برای همگان، بشنود و چنین حقایقی را درک کند.
  • دعا می‌کنیم تا هر فرد مسیحیِ ایرانی از محبت و رحمتِ خدا پر شده، پیام مسیح را اعلام نماید. دعا کنید تا تک تک کلیساهای ایرانی مرکزی باشند برای تربیت خادم و مبشر. همچنین دعا کنید تا خدا مردان و زنانی را بفرستد تا خبر خوش انجیل را در سراسر ایران منتشر سازند.
  • همچنین دعا می‌کنیم تا کلام خدا و ادبیات مسیحی در سراسر ایران توزیع گردد، و از اینترنت و برنامه‌های مسیحیِ رادیویی و ماهواره‌ایِ ۲۴ ساعته به بهترین وجه استفاده شود تا مردم ایران و ایرانیانِ مقیمِ دیگر نقاط دنیا ندای مسیح را بشنوند.
  • دعا می‌کنیم که روح‌القدس قلبهای ملت ایران را عمیقاً ملزم سازد. دعا کنید تا تمام مردم ایران، اعم از پیر و جوان و مرد و زن، در شهرها و روستاهای ایران و نیز ایرانیانِ خارج از کشور، همگی بطور فردی یا گروهی بر زانوان خود افتاده، در حضور خدا توبه کنند و از او یاری بطلبند. دعا می‌کنیم تا بیداری روحانی عمیقی تمام کشور ما را چون بهمن فراگیرد.
  • دعا می‌کنیم که تو، ای خدا، ایران را ببخشی و گناهان آن را یکسره بزدایی. دعا می‌کنیم که به ملت ایران قلبی جدید عطا فرمایی تا تو را بجویند و ابزارِ عدالت باشند برای محبت و انجام اراده تو.
  • دعا می‌کنیم که روح خود را بر ایران جاری سازی و ملت ایران را به روحت مسح نمایی تا ایران بار دیگر کشوری باشد که مبشران مسیحی به دیگر مناطق دنیا گسیل می‌دارد و از این طریق پیام انجیل را در سراسر دنیای اسلام و ورای آن منتشر می‌سازد.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login