Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز هیجدهم

یازده ژوئن ۲۰۰۶

ایرانیان شیفته بازیِ فوتبال‌اند، و به همین خاطر امروز برای ملت ایران روز بسیار مهمی است. ایران برای سومین بار در طول تاریخ، به بازیهای جام جهانی فوتبال راه یافته است، و امروز اولین بازی خود را در نورمبرگِ آلمان در برابر مکزیک انجام خواهد داد.

جوانان در ایران هر روزه در کوچه پس کوچه‌های محل گرد هم می‌آیند و در زمین فوتبالِ محله خود، و یا اغلب صرفاً در خیابان، به فوتبال می‌پردازند. اما امروز در خیابان‌های ایران به‌اصطلاح پرنده نیز پَر نخواهد زد، زیرا میلیون‌ها نفر با این امید که تیم ملی پیروز شود و دلِ ملت را شاد سازد، به تماشای مسابقه بین ایران و مکزیک خواهند نشست.

امسال ده‌ها هزار نفر از علاقمندان به فوتبال (چه از داخل و چه از خارج از کشور) برای تماشای مسابقات تیم ملی ایران به آلمان رفته‌اند. در واقع برخی تخمین زده‌اند که این اجتماع ایرانیان در آلمان، یکی از بزرگترین گردهمایی‌های ایرانیان خارج از کشور است. تیم ملی ایران همیشه در همان دوره اول حذف شده است، اما بسیاری بر این باورند که تیم ایران امسال برای صعود به دوره‌های بعدی از بهترین شانس برخوردار است. نتیجه نهایی هر چه که باشد، مردم ایران از تیم‌ ملی‌شان انتظاراتِ بالایی دارند و تشنه پیروزی و موفقیت‌اند.

مسابقات جام جهانی فرصت بسیار خوبی است تا مسیحیان محبت مسیح را با هزاران ایرانی‌ای که ممکن است دیگر هیچگاه پیام انجیل را نشنوند، در میان بگذارند. به همین جهت، امروز می‌خواهیم بطور خاص برای مسیحیانِ ایرانی که برای بشارتِ خبرِ خوشِ عیسی مسیح به هموطنان ایرانی‌شان به آلمان رفته‌اند، دعا کنیم:

  • دعا کنید تا خداوند افرادی را بر سر راهِ این مسیحیان قرار دهد که تشنه و گرسنه حقیقت هستند. همچنین دعا کنید تا مسیحیانِ ایرانی با شجاعت و دلیری، کلام خدا را با بیانی روشن با هموطنان‌ خود در میان نهند، و بسیاری از این طریق با خداوندِ حقیقی آشنا شوند.
  • برای کسانی دعا کنید که برای اولین بار در زندگی خود، کلام خدا را دریافت خواهند داشت. دعا کنید این کلام را بخوانند و بتوانند با کمک روح‌القدس آن را درک کنند. نیز دعا کنید تا روحِ پسرخواندگی را بیابند و به درگاهِ پدری که در آسمان است ندا در دهند (رومیان ۸: ۱۵).
  • دعا کنید تا آن دسته از ایرانیانی که در این شرایط تشنه پیروزی‌اند، با خداوندِ بزرگترین پیروزی که بر موت و گناه پیروز شد، آشنا شوند.
  • برای آن عده از مسیحیانِ ایرانی که در زمینه‌های ورزشی فعالیت دارند دعا کنید تا بتوانند پیام انجیل را بطور مؤثر در میان ورزشکارانِ سراسر کشور منتشر سازند.
باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login