Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز سی‌ام

 بیست و سوم ژوئن ۲۰۰۶

در کتابمقدس می‌خوانیم که خدای ما مدافع فقرا، بیوه‌زنان، یتیمان و مظلومان است (مزمور ۶۸)، و ایران مملو است از اینگونه افراد.

امروزه مردم ایران با وجود زندگی در کشوری که سرشار از ثروتِ نفت و سایر گنجینه‌های ملی است، همچنان با فقر و نداری دست به گریبانند. سوءمدیریتِ اقتصادی، فساد و سالها تحریم اقتصادی باعث شده است بسیاری از مردم پیوسته به نان شب خود محتاج باشند. در سال ۲۰۰۲، قریب به چهل درصد از جمعیت ایران زیر خطِ فقر زندگی می‌کردند، و درآمد روزانۀ بیش از ۷ درصد از مردم کمتر از ۲ دلار بود. اکثرِ افراد فقیر در ایران در روستاها و شهرستان‌های کوچک زندگی می‌کنند، که برخی از این مناطق هنوز فاقد امکانات اساسی چون برق و آب سالم آشامیدنی است.

جالب اینجاست که انقلاب اسلامی توسط همین فقرا آغاز شد و همین‌ مردم بودند که از آن طرفداری و محافظت ‌کردند. در واقع یکی از شعارهای اصلی انقلاب، توزیع دوبارۀ ثروت بود. روحانیون مسلمان به مردم وعده می‌دادند که ثروت‌های ملی را از دستِ اغنیا خواهند گرفت و آن را در بین فقرا و مظلومان توزیع خواهند کرد. و بااینحال پس از قریب به سه دهه، فقیران و مظلومان هنوز در همان وضعیت نابسامان بسر می‌برند.

جنگ هشت ساله با عراق نیز بر وخامت اوضاع افزوده است. در ایران کمتر خانواده‌ای است که عزیزی را در جنگ از دست نداده باشد، و بسیاری از زنان جوان و کودکان در نتیجه جنگ بیوه و یتیم شده‌اند. به همین جهت، بسیاری از خانواده‌ها نان‌آور خانه را از دست داده و از این سبب در تنگنا قرار گرفته‌اند. اگرچه سازمان‌های خیریه متعددی در ایران وجود دارند که مدعیِ کمک به چنین افرادی هستند، کمکی که می‌شود اغلب کافی نیست.

یکی از آسیب‌پذیرترین اقشار در جامعه امروز ایران، خانواده‌های زندانیان است. بسیاری از این خانواده‌ها مجبورند علاوه بر سرافکندگیِ در اجتماع، عواقب اقتصادیِ این امر را نیز متحمل شوند. خانواده‌های زندانیان حتی پس از آزادیِ عزیزان‌شان از زندان نیز با آینده‌ای مبهم روبرو‌اند، زیرا یافتن کار برای کسی که دارای سابقه زندان است بسیار دشوار است.

بنابراین بیایید امروز اقشار آسیب‌پذیرِ ایران را در دعا به حضور خداوند بلند کنیم:

  • دعا کنید تا اینگونه افراد، خدای حقیقی را بعنوان کسی که یگانه مدافعِ واقعیِ آنهاست بشناسند. دعا کنید تا بسیاری از آنها که از وعده و وعیدهای کسانی که مدعیِ دفاع از آرمان ضعفا هستند سرخورده شده‌اند، توجه خود را معطوفِ دعوت مسیح سازند.
  • مخصوصاً برای خانواده‌هایی که یکی از عزیزان‌شان در زندان بسر می‌برد یا اعدام شده است دعا کنید. همه از چنین افرادی گریزانند، و عیسی مسیح نیز دقیقاً برای اینگونه افراد به این جهان آمد.
  • برای کسانی که از شدت فقر به خودفروشی و فحشا روی آورده‌اند دعا کنید (تعداد اینگونه افراد ۳۰۰ هزار نفر برآورد شده است). دعا کنید تا خداوندِ مهیا‌کننده را بشناسند.
  • همچنین برای سازمانهای خیریه و امدادرسانی که جهتِ کاهشِ درد و رنجِ مظلومان فعالیت دارند، دعا کنید. بویژه برای گروه‌های مسیحی دعا کنید که محبت مسیح را بطرزی چنین عملی نشان می‌دهند.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login