Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز دهم

سوم ژوئن ۲۰۰۶

ایران از تمام عناصری که لازمه داشتن اقتصادی موفق و شکوفا است، برخوردار است. ۱۰ درصد از ذخائر نفت خام جهان در ایران واقع است، و این کشور از لحاظ گاز طبیعی پس از روسیه در مقام دوم قرار دارد. ایران دارای منابع غنی مس، روی و نقره نیز می‌باشد. بعلاوه، بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان که با عواقب اقتصادی جمعیت‌هایی سالخورده مواجه‌اند، به نیروی کار جوان ایران غبطه می‌خورند. ایران همچنین بخاطر قیمت بالای نفت، دارای مازاد بودجه قابل توجهی است، و صندوق بین‌المللی پول تخمین می‌زند که درآمد سرانه ایران در طی سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ حداقل ۶ درصد رشد خواهد داشت.

و بااینحال، ایران در برخورد با معضل تورم و بیکاری یکی از سیاه‌ترین‌ کارنامه‌ها را در جهان داراست. سلطه انحصاریِ دولت بر اقتصاد کشور باعث شده که رقابتِ چندانی در بین تولیدکنندگان وجود نداشته باشد، و در نتیجه کالاها با کیفیت نامرغوب و قیمت‌های تورم‌زا به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود. همچنین سوبسیدهای دولتی باعث شده است که اکثر شرکت‌ها و کارخانجات ایران از لحاظ فعالیت اقتصایی چندان پویا نباشند، و این شرکت‌ها قطعاً نخواهند توانست چنانچه درهای بازارهای داخلی ایران به روی جهان خارج گشوده شود، با تولیدکنندگان خارجی به رقابت‌ بپردازند. گذشته از این، تقریباً سه دهه تحریم اقتصادی علیه ایران بر وخامت اوضاع اقتصادی افزوده است.

بیکاری نیز که رسماً ۱۱ درصد گزارش شده اما در واقع بسیار بیشتر است، یکی از مشکلات عمده کشور است. بیش از نیمی از جمعیت ایران زیر ۲۵ سال است، و با وجود این همه جوان که در جستجوی کار هستند، باید هر سال لااقل یک میلیون فرصت شغلی جدید در ایران ایجاد شود تا نرخ بیکاری صرفاً در همین سطح فعلی باقی بماند! این بیکاری معضلات اجتماعی فراوانی را نیز باعث گردیده است، که جرم و جنایت و اعتیاد به مواد مخدر از جمله آن است.

بنابراین بیایید امروز وضعیت اقتصادی ایران را به حضور خداوند ببریم:

  • برای ایجاد تغییری بنیادین در ایران دعا کنید، زیرا چنین تغییری هم به رونق و شکوفایی اقتصادی خواهد انجامید و هم باعث لغو تحریم‌های اقتصادی خواهد شد که تنها عرصه را بر مردم عادی ایران تنگ‌تر کرده است. دعا کنید تا ایران باعث برکتِ اقتصاد دنیا باشد.
  • برای مسئله بیکاری، بویژه در بین جوانان، دعا کنید. بسیاری از ایرانیان به علت عدم اطمینان درمورد آینده شغلی خود دچار افسردگی هستند و برخی بعنوان راه گریز به مکاتب و فرقه‌های شیطانی و نیز به مواد مخدر روی آورده‌اند. دعا کنید تا اینگونه افراد با امیدی که در عیسی است آشنا شوند، و آینده خود را به او بسپارند.
  • برای نوایمانانی که اغلب با مشخص شدنِ ایمان مسیحی‌شان توسط کارفرمایان‌شان اخراج می‌شوند و از لحاظ اقتصادی در تنگنا قرار می‌گیرند، دعا کنید. دعا کنید تا خداوند درهای جدیدی را به روی آنها باز کند. همچنین برای پروژه‌های کمک‌رسانی به چنین مسیحیانی دعا کنید، تا بتوانند حرفه جدیدی را آغاز نمایند.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login