Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز بیست و سوم

شانزدهم ژوئن ۲۰۰۶

ایران تنها کشوری است که هنوز توسط روحانیون مسلمان اداره می‌شود

امروز می‌خواهیم به‌اتفاق برای آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران دعا کنیم – کسی که تصمیماتش نه تنها بر ۷۰ میلیون ایرانی در ایران، بلکه بر تمام دنیا تأثیر خواهد گذاشت.

آیت‌الله خامنه‌ای که خود در خانواده‌ای روحانی پرورش یافته بود، از مریدان باوفای آیت‌الله خمینی بود که در جریان انقلاب اسلامی سالِ ۱۹۷۹به پیروزی رسید. او در دورانِ حکومت شاه اغلب در زندان بسر می‌برد. آیت‌الله خامنه‌ای پس از درگذشتِ آیت‌الله خمینی در سال ۱۹۸۹، توسط "شورای خبرگان" که مجمعی فوق‌العاده مذهبی و محافظه‌کار است، بعنوان رهبر ایران منصوب شد. این منصب، مادام‌العمر است.

اگرچه ایران دارای پارلمان و رئیس‌جمهوری منتخب است، تمام قدرت در سطوح مختلف در دستِ رهبر است و او در مورد تمام مسائل حرف آخر را می‌زند. رؤسای دستگاه‌های نظامی، قضایی، خَبَری و نیز فرماندهان سپاه که خود ارتشی مستقل است، همگی توسط او تعیین می‌شوند. هفت نفر از اعضای "شورای نگهبان" نیز مستقیماً از سوی آیت‌الله خامنه‌ای تعیین می‌شوند. اعضای این شورا می‌توانند کسانی را که داوطلب نمایندگی مجلس هستند از کاندید شدن بازدارند، و تمام قوانینی نیز که به تصویبِ ۲۹۰ نمایندۀ مجلس رسیده باشد ممکن است توسط اعضای این شورا باطل گردد.

آیت‌الله خامنه‌ای در طول ۱۷ سال زمامداری خود، وفادارانه از اصول اسلامیِ آیت‌الله خمینی پیروی کرده است و بر قدرتِ عناصرِ تندرو و محافظه‌کار بیش از پیش افزوده است. او کاری کرد که سیاست‌های اصلاح‌طلبانه آقای خاتمی که رئیس‌جمهوری میانه‌رو بود و از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۵ بر سر کار بود، چندان تأثیری نداشته باشد. مأمورینِ او که مستقیماً به خود او گزارش می‌دهند، کسانی را که از حکومت انتقاد کنند خاموش خواهند ساخت، و اقلیت‌های مذهبی را نیز مورد جفا و آزار قرار می‌دهند. شش نفر از رهبران کلیسا در دوران حکومت آیت‌الله خامنه‌ای به قتل رسیده‌اند، و کلیسا از زمان روی کار آمدن او با جفاهای بسیار شدیدتری روبرو بوده است. و بااینحال جالب اینجاست که بیشترین تعداد کسانی که از اسلام به مسیح ایمان آورده‌اند، در دوران حکومت او چنین کرده‌اند.

بنابراین بیایید برای آیت‌الله خامنه‌ای دعا کنیم:

  • دعا کنید تا تصمیماتی که می‌گیرد مطابق خواست و اراده خدا و به جهتِ خیریتِ کشور و مردم ایران باشد.
  • دعا کنید تا روح‌القدس عمیقاً او را نسبت به گناه ملزم سازد، و کارِ نجات‌بخشِ عیسی مسیح بر روی صلیب را بر وی مکشوف نماید.
  • دعا کنید تا با عدالت و صداقت بر مردم حکومت کند.
  • دعا کنید تا نقشه و اراده خداوند برای ایران به انجام رسد، و ایران باعث برکتِ سایر کشورهای دنیا باشد.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login